Filmové tipy | horor/romantika/drama/thriller

Podzim je tu a to znamená, že nám opět nastala doba filmů a dlouhých nocí pod dekou. Pod dekou můžete dělat spoustu věcí, ale pokud vás nic nenapadá, mátu pro vás tipy na skvělé filmy. „Podzim miluji právě kvůli tomu, že se můžu schoulit do postele a sledovat něco napínavého a poutavého zároveň.“V poslední době jsem viděla pár zajímavých filmů o kterých bych se vámi ráda podělila. V jednom případě se jedná i o kino premiéru, takže pokud budete mít čas a chuť na nic nečekejte, protože bych vám nedoporučila žádný hnůj-fuj.

1. Summer Of 84
– drama/thriller/drama (USA, Kanada) 2018

Jedná se o retro klasiku z osmdesátých let s detektivní zápletkou. Sympatická čtyřčlenná klučičí parta rozplétá vražednou záhadu jednoho horkého léta, kdy odhalí identitu sériového vraha. Z ničeho nic zmizí mladý chlapec a jeden z místních mladých hošanu se domývá, že za zmizením a fyzickou likvidací chlapců je jeho soused, který je policista, jehož okolí ho vnímá jako dobrého člověka. Film mě udržel v dokonalé nejistotě. Nevyžívá se v drastičnosti, v závěrečném zúčtování přesto přitvrdí a překvapí.

Skvěle natočený, zahraný a poutavě vymyšlený film se sadistickým vrahem. 10/10
O čem film je si můžete přečíst na Csfd.

2. Zrodila se hvězda
– drama/romantický/hudební (USA)2018

Jen na to pomyslím, už se mi chce brečet. Nejlepší love story tohoto roku. Zrodila se hvězda je typická americká slaďárna, které máme rádi. Příběh vypráví o slavném country zpěvákovi (Bradley Cooper), který objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally (Lady Gaga). Oba se do sebe zamilují a vrhnou se spolu do vášnivého vztahu. Zásadní zlom nastane, když Jack (Bradly Cooper) přiměje Ally k vystupování v záři reflektorů a vystřelí ji ke slávě. Bohužel její hvězdný strat zastíní jeho ego a začne se utápět ve tmě se svými démony. Je tam toho víc, někdy se člověk narodí, je slavný a ustát to mu nedělá problém. Někdo je ale na té druhé straně a je pro něj těžké ustát ten tlak. Film má citlivou a autentickou atmosféru.

Za mě Bradleyho životní výkon. 10/10
O čem film je si můžete přečíst na Csfd.

3. Milovaná
– drama (Švédsko) 2010

Sociální drama bezútěšném životě dívky, která má jen malé vyhlídky na zlepšení. Dokáže však svoji náhodnou šanci chytit za pačesy a začít znovu. Nemá to však lehké, láska dokáže mnoho zkomplikovat, ale ten kdo chce a má odvahu, nemá žádný limit. Skvělá Alica Vikander se mi svým výkonem ve filmu velice zalíbila. Šplha si svým výkonem v mém žebříčku oblíbených hereček. Po celý film doprovází dějovou linii i krásná hudba kterou ne třeba představovat – Mozart a Rachmaninov.

Studená švédská depka, která vás nenápadná znehybní a šokuje. 10/10
O čem film je si můžete přečíst na Csfd.

4. Světlo mezi oceány
– Drama (USA/Nový Zéland/Velká Británie) 2016

Věrohodně a s citem natočené drama o střetu těch nejzákladnějších hodnot a tužeb. Melancholický, poklidně plynoucí film plný rozporuplných otázek, které by každý asi vyhodnotil trochu jinak. Kdo je tady ten špatný? Kdo udělal chybu? Kdo je oběť? Co by bylo správné a v jakou chvíli udělat? A správné, pro koho vlastně? Všechno to působí naprosto reálně, přirozeně, příroda a prostředí vůbec, herci jsou skvělí a v neposlední řadě i příběh samotný. Výborné drama, moc pěkně natočené. 10/10
O čem film je si můžete přečíst na Csfd.

5. Tísňové volání
– Thriller (Dánsko) 2018


Bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte. (zdroj. www.csfd.cz)

To by bylo z dnešních filmových typů vše, dejte mi vědět, na co se chystáte podívat vy 🙂
„vaše filmová maniačka Jana“
Děkuji, že čtete 🙂

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *