My MAC Lipstick Collection (+ Swatches)

Já a rtěnky to je láska převeliká! Nedovedu si představit, že bych doma žádnou rtěnku neměla, připadala bych si až „nahá“. Není dne, kdy bych si na sebe alespoň nějakou barvičku „nenapatlala“. Rtěnky jsou a budou symbolem ženskosti a elegance, nosily se už dávno předtím a nosit se i budou! Takže jestli doma ještě žádnou nemáte (což věřím že máte až, až :o)), pozorně čtěte. Připravila jsem si pro vás svojí sbírku rtěnek od MAC Cosmetic – ikonické odstíny rtěnek, kterými se Mac proslavil po celém světě.

Mac Lipstick Collection

V mé skromné sbírce se nachází celkem 15 rtěnek v různých finiších.
Můj nejoblíbenější finiš je Retro matte, nebo klasika Matte, či Satin. Co naopak nevyhledávám je finiš Frost, Lustre a Cremesheen.

Finiše Mac:

Retro Matte – vysoká pigmentace, hůř se nanáší (před nanášením je dobré použít bázi od stejnojmenné značky Prep+Prime), výdrž je nejlepší ze všech finišů
Matte – opět vysoká pigmentace, matný vzhled, skvělá výdrž, velká škála krásných odstínů
Amplified – krémové rtěnka, hladce se nanáší, přesto má výraznou barvu a plné krytí + lesk
Frost – krémová konzistence, má jemný třpyt a shimmer, bohužel skoro nic nevydrží
Lustre – je na tom hodně podobně jako Frost, hodně lesklý finiš, slabá výdrž
Amplified – hodně krémová konzistence, vysoká pigmentace, výdrž fajn
Satin – slušná pigmentace, krémová konzistence, jemný lesk a na rtech drží moc hezky + příjemně se nosí
Cremesheen – krémová konzistence, jemný lesk, moc nevydrží

Červená/korálová

V minulém životě jsem určitě byla červená karkulka, alespoň podle mé sbírky červených, které mám doma od různých značek v různých tonech červené. :o)

Morange, Lady Danger, Ruby Woo, Chili, D for Danger, Postmodern

Postmodern – korálově růžová barva, velice výrazná. Jako jediný tento odstín (na obrázku) je z řady Liptensity, což je kolekce rtěnek s navýšeným množstvím pigmentů pro extrémní barevnou intenzitu. Výdrž je normální, po jídle se musí upravit.

D for Danger – tmavá burgundy červená. Na rtech vypadá krásně „upírsky“. Jedná se o finiš matte, tzn. že na rtech může být trošičku sušší. V tomto případě pod ni dávám podkladovou bázi od také od Macu Prep+Prime Lip, který mi už došel, takže pro něj budu muset utíkat.

Chili – hnědo/červeno/vínová, opět matný finiš. Mám ji doma poměrně krátkou chvíli a říkám si, že jí moc přednost nedávám, budu to muset napravit.

Ruby Woo – sytá modro/červená. Hodně držící, jedná se totiž o finiš retro matte, který moc lidí rádo nemá. Rtěnek v tomto finishi mám doma několik a patří k mým nejpoužívanějším od Mac. Dávám pod ni opět bázi Prep+Prime, která dodá rtům vláhu a rtěnka se potom nanáší jedná báseň. Výdrž za mě slušná, troufám si říct nejlepší ze všech finišů v kategorii Mac.

Lady Danger – zářivě korálovo/červená. Lady Danger jsem asi před týdnem adoptovala, takže jsem ji na rtech prakticky neměla, každopádně jedná se opět o finiš matte, který mi sedí. Tento odstín bude vypadat parádně jak samostatně, tak třeba i ke kouřovkám.

Morange – výrazná oranžová. Morange musí vypadat úžasně na opálené pokožce. Je to hodně křiklavá oranžová barva, finiš amplified – krémové složení. Nádherně bude vypadat na brunetkách a tmavovláskách.

Hnědá/fialová

Flat out Fabulous, Heroine, Rebel, On and On, Sin, Blue Beat Sample


Blue Beat Sample – tmavě modrá. Řada Liptensity Lipstick, dostala jsem ji a upřímně si ji dávám jen na fotky. Zatím jsem nenašla odvahu s ní vyjít ven. :o)

Sin – temná tmavě červená s modrým podtónem. Jedna z mích nejoblíbenějších barev vůbec! Nosím ji vlastně hodně často a moc se mi líbí její zajímavá až uhrančivá tmavá barva. Jedná se o matný finiš, tu potřebujete!

On an On – sytě fialová s modrou perletí. Jedná se o finiš Frost tzn. malá pigmentace, ale třpytu jako hrom, bohužel výdrž je hodně špatná :o). On an On je moc hezká na jiné rtěnce, dodá ji nejen lesk a třpyt ale i jemný shimmer.

Rebel – krémová švestková/borůvková. Tadá, seznamte se s moji nejoblíbenější rtěnkou vůbec. Je to prostě Rebel! Jedná se o finish Satin, který je sytý a krémový zároveň, na rtech drží moc hezky a jako bonus je příjemnější než matný finish. Jestli doma nemáte Rebelku, tak je na čase to napravit :o)

Heroine – sytá fialová. Ikonická barva, která je známa po celém světě. Název Heroine barvu dokonale vystihuje. Opět jedna z mích oblíbených Mac rtěnek, finiš matte.

Flat out Fabulous – zářivá švestková. Retro matte – s bází Rep+Prime se nanáší dobře, výdrž parádní. Opět můj oblíbený odstín, který nosím hodně často, právě proto že vydrží.

Přirozené a nudné?

Nude je nuda :o)! U mě moc velká „nuda“ není, dělám si samozřejmě legraci. Mac si mě prostě získal hlavně sytými barvami a ne nude rtěnkami. Své favority v „nude“ sekci mám jinde. Do této sekce jsem zařadila i Carving, protože mi přijde, že na rtech už není tak výrazná, jako v balení a vypadá velmi přirozeně a jemně.

Peach Blossom, Craving, Japanese Maple

Peach Blossom – studená nude. Adoptovala jsem ji teprve nedávno, takže jsem ještě neměla tu čest ji mít na rtech, každopádně se jedná o finiš Cremesheen. Peach Blossom se bude hodit ke každému typu líčení.

Japanese Maple – světle béžová. Hahá, tohle byla moje úplně první Mac rtěnka, kterou jsem si kdysi koupila a drží se obstojně. Jedná se o finiš Cremesheen, který na rtech hezky klouže a rtům dodá jemný shimmer a lesk.

Craving – švestková. Amplified Creme, mám ji doma krátce a už jsem ji měla několikrát, moc příjemně se nosí.

Mé nejoblíbenější odstíny:

1. Rebel (Satin)
2. Sin (Matte)
3. Flat out Fabulous (Retro Matte)
4. Ruby Woo (Retro Matte)
5. Heroine (Matte)

Jaký odstín/finiš od Mac máte rádi vy? Jste s kvalitou Mac rtěnek spokojeni?
Nezapomeňte mi dát vědět. :o)

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *