Lancôme Teint Miracle | make-up

Zdravím všechny milovníky makeupu. Dnes jsem si pro vás připravila krátkou recenzi na dlouhotrvající makeup značky Lancome – Teint Idole Ultra Wear. K tomuto makeupu jsem se dostala úplnou náhodou a to díky slečně konzultantce Natálce v parfumérii Sephora. Původně jsem tam šla pro novinku a to pro kapátkový makeup od Clarins Skin illusion, ale bohužel stojan s touto dekorativní kosmetikou v Sephoře (Brno/Vaňkovka) nemají. Slečna mi tedy jako náhradu doporučila právě Lancom Teint Idole Ultra Wear s tím, že je skvělý.

odstín 010 Beige Porcelaine 30 ml
Ještě předtím než se pustím do krátké recenze, protože je co chválit, ráda bych se s vámi podělila o docela pikantní historku která se mi následně potom, co mi konzultantka Natálka dala vzorek makeupu od Lancome stala. Clarins makeup jsem prostě vyzkoušet chtěla a tak jsem se ve stejný den vydala i do Douglasu, kde stojan s dekorativní kosmetikou Clarins mají. Kapátkový makeup jsem viděla hned u vchodu a tak jsem se začala pomalu dívat kolem sebe po nějaké paní/slečně konzultantce, která by mi dala vzoreček + pomohla vybrat odstín, abych ho mohla vyzkoušet. Paní už od pohledu nebyla moc nadšená že se k ní já nadšeně blížím. Přišly jsme ke stojanu a ona mi začala ukazovat odstíny na své ruce. Požádala jsem ji tedy, zda si ho můžu osahat a vyzkoušet na své ruce apod. – tak mi malinko „ťupla“ na ruku a konec.
Abych ji moc dlouho neobtěžovala, požádala jsem ji raději hned o vzoreček. Vzala odstín makeupu který se mi líbil nejvíce a odešla k pokladně. Mezitím jsem se dívala na ostatní sortiment, minuty ubíhaly a paní konzultantka nikde. Tak jsem se rozhodla ji jít naproti, aby to neměla moc daleko :o). Přišla jsem k pokladně, kde paní soustředěně kapala půl pipetky (kapátkový makeup) do mističky. Poté, co se mi chystala ultra-mini-minini-vzorek předat – jsem ji řekla, zda to jako myslí vážně, že to rozhodně na celý obličej nedám. Na tož mi odpověděla, že to mám tedy vyzkoušet na půl obličeje. “ (Wtf?) Makeup se snad dává na celý obličej“ – odpověděla jsem ji. Nechápavě se na mě dívala a řekla, že nesmí dávat příliš a jiné nacvičené pohádky. Řekla jsem ji, že pokud tam nedá víc, tak to tím pádem nemohu vyzkoušet a oni do budoucna přišli o docela velký balík :o). Nakonec tam teda trochu kápla, ale nedívala se moc přátelsky. :o) vrrrrr bububůůů :o)

Takhle se to prostě dělat nemá! V tom musím pochválit Natálku ze Sephory, protože jsem pro něco přišla, nemají to (aha), ale hned vymyslela náhradu a poradila + dá kolik vzorku chcete. Já vím, je to o lidech, ale v Douglasu mám často špatnou zkušenost s personálem a jejich neochotným chováním.

Ne každý si totiž může koupit makeup jen tak, aniž by ho vyzkoušel a kor, pokud se jedná o tak drahé značky. Každopádně zpátky k tomu veselejšímu a tím je Lancome Teint Miracle.

Teint Idole Ultra Wear je první makeup od Lancome, který jsem měla tu čet vyzkoušet. Má příjemnou texturu, která se dá aplikovat jak štětcem, prsty, tak i beauty blendrem. Nejvíce jsem si oblíbila ho nanášet štětcem. Beauty blender „sežere“ více produktu než štětec a to u tak drahého makeupu dělat nechci. I přesto, že je makeup hutnější konzistence na pleti vypadá hezky přirozeně.

odstín bez filtru 010 Beige Pocelaine

 

Můžete si vybrat z několika odstínu, já vzala jeden z nejsvětštějších a to odstín 010 Beige Porcelaine. Škála odstínu sice není tak velká jako u jiných značek, ale vybrat se dá.

Výdrž – co se týče výdrže makeupu je to jedním slovem držák. Mě drží dokonce víc, než slavný double wear od Esteé Lauder. Vydrží doopravdy celý den a i v T-zoně drží matný vzhled a absorbuje nadměrný maz, který se mi během dne vytvoří. Jasně… taky pudruji, ale když v tomto případě zapomenu, nekoná se žádná katastrofa. Má i ochranný faktor SPF 15 a po celou dobu nošení zanechává přirozený sametově matný vzhled. Měl by se hodit pro všechny typy pleti.

Krytí – krytí má střední, ale dá se hezky navrstvit na středně vyšší. Dá se ho nanést ale i malinko. Zakryje veškeré začervenání a pleť hezky sjednotí. Neucpává mi pory, což je plus, protože u hutnějších makeupu s tím mám někdy problém. Pleť prostě musí dýchat.

Mě si makeup získal a nakonec jsem i ráda, že jsem se rozhodla právě pro něj. Mimochodem z toho vzorku který jsem dostala od „paní Z“ jsem moc nezjistila, byl totiž tak na půlku obličeje. Nejvíc jsem chtěla vyzkoušet jeho vrstvící schopnost, ale to už bych po tom piďi vzorku chtěla asi moc. Nakonec to ale dopadlo dobře a já si plně užívám svůj nový objev Lancome Teint Idole Ultra Wear.

makeup po 5 hodinách bez pudrování, zakryje to co chci a přitom nevypadá jako maska :o)

Jaký makeup máte teď nejraději vy :o) … nezapomeňte mi dát vědět :o)

Může se vám líbit

1 komentář

  1. Ahoj, prepáč ale v tom článku miešaš dva rôzne makeupy. Lancome teint miracle a Lancome teint idole ultra wear. Inak veľmi pekný článok =). Vedela by si prosím prirovnať odtieň k nejakému drogérkovému makeupu ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *