5 seriálů I které byste měli vidět

1. Mr Mercedes (Triller) USA 2017 – 2018

Seriál Mr Mercedes vznikl podle knižní předlohy Stephena Kinga. Knihu jsem nečetla, takže nemohu porovnat s knížkou, každopádně je to fičák. V hlavní roli vystupuje sympatický detektiv Bill Hodges, který obdrží dopis ve kterém se kdosi přiznává k vraždě osmy nezaměstnaných lidí, kteří čekali před pracovní agenturou a úmyslně do nich najel neznámí pachatel v ukradeném mercedesu.

V dopisu se také píše, že to nebily první oběti a že se rozhodně bude pokračovat. Moc se mi v seriálu líbil záporák, který je tak úchylný a se svoji pošahanou, notorickou, incestní matkou tak dobře zahraný, že mě bude děsit ještě hodně dlouho. V září 2018 byla vypuštěna v pořadí už druhá série na kterou se chystám a až teď vím že ji slupnu jako malinu stejně tak jako jedničku. Pecka!

2. The Sinner (Drama/Mysteriózní/Triller) USA 2017 – 2018

Ještě že jsem dneska psala tento článek, protože jsem přišla na to že The Sinner má již do světa vypuštěnou druhou sérii. Hned jak dopíšu tento článek, jdu na ni!
První série The Sinner obsahuje osum epizod kdy spořádané matce (Jessica Biel) zničeho nic rupne v hlavě a na pláži pobodá neznámého mladíka. Svůj čin není schopná vysvětlit a odmítá i právníka. Všechno začne směřovat k tomu, že stráví hodně dlouhou dobu ve vězení. Nicméně, spořádané matky dvou dětí si všimne všetečný detektiv, který začne postupně rozplétat, co za tím vším je. Samostatné pozadí zločinu bylo smutné, temné i lidské a hlavně to dávalo celé smyl. Skvělá záležitost a já doporučuji všemi deseti.

3. Godless (Western) USA 2017

Godless má všechno, co by daný žánr měl mít od sympatického hlavního hrdiny až po záporáka s jeho 30 člennou bandou „lidského odpadu“. Westerny obecně nemám moc ráda, ale Godless mě zaujal hned od prvního dílu. Příběh a události se točí okolo řádění jedné krvavé bandy, osobní vendetě, všedních i nevšedních starostech a radostech amerických usedlíků a obnovy hornického města v Bohem zapomenuté krajině – poutavé a vztahující, zároveň však možné. Nechybí napětí, idylka, láska a pořádná přestřelka + koně, ach jak je miluji! Navíc je seriál velmi dobře obsazen a každý herec odvedl skvělou práci. Vyzdvihnout musím Jacka O Connella, který byl po celou dobu seriálu moje nová platonická láska se vším všudy, budu mít stále mokré sny :D.

4. Válka generací (Válečný/Historický/Drama) Německo 2013 3×90 min

Německý televizní seriál Válka generací vypráví o válečných časech z německého pohledu a o zcela rozdílných osudech pěti přátel. Líbilo se mi, že film ukazuje realitu té doby a to jak z pohledů „fašistů“, tak i obyčejných lidí a národností. Pět přátel z Berlína je v červnu 1945 v optimistické náladě. Wilhelm a Friedhelm právě rukují na ruskou frontu a Charlotte nastupuje jako zdravotní sestra k vojenskému lazaretu. Greta a Victor zůstávají doma, z Grety má být slavná zpěvačka a Victor je žid. Postupně sledujeme, jak se jim jejich iluze hroutí a vzhlíží nemilosrdné realitě válečné doby. Musím vyzdvihnout i hudbu, která mě rozložila a já bulela jako želva. Perfektní příběh!

5. The IT Crowd (Komedie) Velká Británie 2006 – 2010

A něco vtipného na odlehčení nakonec. Britský sitcom s klasickým anglickým humorem, není třeba být počítačový nadšenec, Ajťáci jsou pro všechny, kteří se rádi od srdce zasmějí. Nemusíte znát odborné pojmy, aby vám neunikl smysl hlášek. Perfektní humor, bezvadné obsazení. Některé díly už znám skoro nazpaměť a vždycky mi „některé“ hlášky vykouzlí úsměv na tváři i po tolika letech, co jsem seriál viděla poprvé.

Líbí se vám tento formát? Příště se můžete těšit na jiné tipy, schválně mi napište jaký žánr by vás zajímal a já vyberu zase Top5 :o)

Může se vám líbit

2 komentáře

    1. Ahoj :), děkuji za přečtení. Pokud si tento seriál neviděla určitě musíš zkouknout i první sérii, která je stejně poutavá, jako série druhá. Přitom je každá úplně o něčem jiném. Určitě budeš spokojená a seriál ti zůstane nějakou chvíli v hlavě, je to dokonale promyšlené. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *