Fenty Beauty // Moroccan Spice palette + matná rtěnka „Mattemoiselle Plush Matte Lipstick“ recenze

Ach ta „Fenty„, komu by ta holka bláznivá nezamotala hlavu že? Správně, řeč je o paletě očních stínů, nikoliv o sexy dračici Rihanně. Společného toho však mají hodně – jsou nádherné a hravé.
Dnešní recenze bude o paletce Moroccan Spice, která je inspirována Marokem – (v překladu Marocké koření), kterou jsem si pořídila na Dny Marianne. Jak jsem ji poprvé uviděla, zamilovala jsem se. V parfumérii na ní svítilo ostré/umělé světlo, které odráželo její půvab do mých očí. Stačilo do ní jen sáhnout a bylo jasno – odešla semnou domů. Moroccan Spice je tedy moje „poprvé“ s Fenty – jedna z prvních věcí, kterou jsem od této značky vyzkoušela a rozhodně jsem neskončila.

Obal/design

Paletka má modrý plastový obal s „barevnými oblaky kouře“, který je poměrně elegantní a dobře vyrobený. Paletka je tenká, lehká a skladná, tedy ideální pro cestování. Jediné, co jí musím vytknout jsou názvy odstínu, které má napsané na zadní straně paletky. Klidně bych je dala do paletky, aby člověk věděl, který stín používá a nemusel paletku otáčet. Plus však dávám velkému zrcátku, které má paletka v sobě.

Stíny

Paletka obsahuje celkem 16 očních stínů s teplými neutrálními barvami. V paletce se nachází směs matných, saténových, perleťových, kovových a třpytivých odstínů. Podle mého názoru na denním světle tolik nevynikne, jako právě večer (na umělém světle). Proto bych ji nazvala „noční paletkou“, která potřebuje umělé světlo, aby mohla zazářit v celé své kráse. Mě se prostě lépe nosí večer, zvláštní že. Doma mám vyhrazené paletky, které nosím buď výhradně na večer, nebo přes den. Již jsou osvědčené a já vím, co od nch můžu čekat a co z nich můžu dostat.

Kvalita stínu je poměrně dobrá, ale neplatí to u všech stínů.
Nejlépe si vedou stíny perleťové/kovové/třpytivé, které jsou máslovitější konzistence, dobře se nanáší jak štětcem, tak i prsty a samostatně udělají velkou parádu. Jedná se o stíny: Marrakush, Casablanca, Desert Baked, Mirage – tyto stíny zaručeně táhnou celou paletku. Stíny se dobře blendí, vrství a společně spolu spolupracují a doplňují se. Můžete s ní vymyslet jakýkoliv hravý, nebo jmenný look.

Vyzdvihnout musím také blankytně modrý stín Evil Genie, který je též máslovitější konzistence, parádně se nanáší a jeho pigmentace je přímo do nebe volající. Nevzpomínám si, kdy bych v paletce viděla tak krásný – blankytně modrý stín. V paletce pokulhávají některé z matných stínu, jedním z nich je Saffron – červený/bordó stín, který v paletce vypadá hodně výrazně, ale na oku je poměrně vybledlý. Saffron má skutečně šílenou konzistenci, je hodně tvrdý/křídovitý, nejde pořádně nabrat ani prstem, ale štětcem se překvapivě nanáší o něco lépe.

Fotografie je bez retuší a jiných předělávek, chtěla jsem, aby jste stíny viděli přesně takové jaké jsou. Líčení jsem zkoušela jak denní, tak i výraznější. Na denní líčení jsem používala stíny matné a do koutku oka jsem pak mrskla něco lesklého a třpytivého, konkrétně stín Desert Baked. Se stíny se mi pracuje dobře, matné stíny sice trochu pokulhávají, ale kromě stínu Saffron a Shisha Smoke jsem spokojená.

Z paletky mám nejraději perleťové a kovové odstíny, jsou hodně pigmentované a intenzivní. Matných stínů mám obecně spousty a ač jsou základem všech looku, nevyhraji si s nimi tak, jako s těmi třpytivými/lesklými.

Mattemoiselle Plush Matte Lipstick

Matné rtěnky od Fenty – Mattemoiselle Plush najdete v Sephorách a můžete si vybrat celkem ze 14 barevně intenzivních odstínů. Já jsem vybrala odstín Candy Venom, je to krásná sytá červeno/růžová barva, která se příjemně nosí a hezky drží i během dne. Na matnou rtěnku nějak moc nevysušuje, naopak je komfortní a ze rtů se ztrácí rovnoměrně. Přemýšlím o dalších odstínech, ale ze škály 14 odstínů, které jsou běžně dostupné si asi nevyberu. Barvičky jsou opravdu velmi „crazy“.

Ultra tenké rtěnky, mají měkkou matnou strukturu, která se snadno aplikuje, hezky klouže po rtech a zasychá do matu. Rtěnka/tuha je poměrně měkká, balení rtěnky je též velmi elegantní a skladné. Doufám že do budoucna budou další odstíny, třeba více odstínů do červena, fialova a další jim podobné odstíny.

Co vy jste vyzkoušeli od Fenty?

Děkuji vám za přečtení a případný komentář:) Jsem ráda, že čtete:)

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *