Clinique Fresh Pressed // zázrak jménem vitamín C

Pěkný den, dnes si  něco napíšeme o zázraku vitamínu C/antioxidantu – který nás chrání nejen před nemocemi a nachlazením, ale především nám posiluje naši imunitu. Vitamín C nebo také kyselina askorbová, je jedním ze základních vitamínů, které naše tělo potřebuje aby správně fungovalo. Stejně skvěle se vitamín C může chovat i k naší pleťi a dopomoct ji k zdravějšímu vzhledu. Jistě jste si všimli, že spousta různých kosmetických značek, které nás obklopují tento typ produktu propagují také a vitamín C tedy zažívá svůj velký comeback. Od Sabči kterou na instagramu můžete sledovat jako @sObi, jsem dostala na vyzkoušení jak čistící pudr s vitamínem C, tak i rozjasňující sérum s vitamínem C. Poctivě jsem tedy obě varianty testovala a můžu vám říct, že jsem byla velice mile překvapená. Něco na tom Céčku bude.

Fresh Pressed // rozjasňující sérum s vitamínem C proti stárnutí pleti

Sérum které je v balení po čtyřech kusech/balení obsahuje čistý vitamín C – jeden z nejsilnějších vitamínu určený k prevenci stárnutí. Sérum obsahuje nejen vitamín C, ale také kyselinu salicylovou – která podporuje regeneraci pleti, výtažek z morušovníku, který má příznivé antioxidační vlastnosti a v neposlední řadě také kofein, nebo melasu – která potlačuje/redukuje tmavé pigmentové skvrny. Už z první aplikace toho séra na pleť jsem cítila, že to je přesně ono, co moje pleť potřebuje. Druhý den mi dokonce zmizely malé boule od akné a pleť měla i zdravější barvu. Líbí se mi i balení, které je dobře vymyšlené tak, aby vitamín C při kontaktu s kyslíkem neztratil svoji účinnost. Sérum vám tedy „vyteče“ v požadovaném množství po stlačení vrchní části balení. Céčko by mělo být vždy čerstvé, protože při vystavení s kyslíkem přirozeně degraduje, jeho balení je tedy pro aplikaci praktické a šikovné. Sérum jsem po nějaké době začala používat jen večer, zjistila jsem, že mi přes den na pleťi moc nevyhovuje z důvodů, že se mi následně drolí make-up. Proto sérum aplikuji jen večer a používám ho maximálně týdne v kuse. Pak ho zase na týden přestanu používat, aby se nedostavila nežádoucí reakce. Jak říká moje babička, všeho s mírou (výjimkou nejsou ani vitamíny). Jak už jsem zmínila, pleť je po probuzení hezky zdravá, projasněná a pevná. Pokud nad sérem uvažujete, stojí za zkoušku. Troufám si říci že mi sérum potlačilo i akné. Hodí se pro všechny typy pleti a všechny věkové skupiny.

Fresh Pressed // čistící pudr s vitamínem C

Musím vám napsat i o tomto malé zázraku, který mě chytl za srdce ještě víc než sérum. Pudr s vitamínem C pro buněčnou obnovu pokožky už mám skoro vypotřebovaný, budu muset pořídit další balení. Prášek s vitamínem C by měl hloubkově čistit pleť a dodat jí energii, měl by pleť projasnit, vyhladit a  regenerovat.Spolu s Céčkem obsahuje stejně jako sérum kyselinu salicylovou, která je skvělá na prevenci vzniku akné a porcelánovou hlínu, která redukuje přebytečný maz. Baví mě i jeho prášková konzistence a následná aplikace. Stačí když si navlhčíte obličej a vysypete obsah sáčku do vlhkých dlaní/rukou. Následně jsem prášek aplikovala a vmasírovala do obličeje. Na pleti mírně pěnil a cítila jsem, jak se vitamín C dostávala a vstřebává do pleti (prášek mírně štípal, ale nebylo to nic hrozného). Určitě doporučuji vyhnout se očím, protože je to nepříjemné a štípe to. Po opláchnutí obličeje byla pleť mírně začervenalá, ale po chvíli se to uklidnilo. Nanesla jsem sérum s vitamínem C a po vstřebání následně noční krém. Ráno po probuzení byla pleť projasněná a zdravě vypadající. Čistící pudr je dostupný v balení po 28 x 0,5. Stejně jako sérum i pudr je vhodný pro všechny typy pleti a všechny věkové skupiny.

Co vy a Vitamín C, zkoušeli jste ho na pleti?

Děkuji za přečtení článku a za vaše komentáře.

 

 

 

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *