Urban Decay Naked Cherry // recenze

Jistě jste si všimli, že do Naked rodinky přibyl další nový člen a to paletka očních stínu Naked Cherry. Za ty roky co se věnuji kosmetice a zkouším nové a nové věci mi rukami prošlo hned několik paletek z Naked rodinky. Jako první to byla legendární Naked 2, kterou jsem ve své sbírce měla poměrně dlouho. Díky jejím neutrálním odstínům jsem ji dávala často přednost, když jsem se líčila třeba do školy, nebo na nějakou akci. Po cca 3 letech některé stíny začaly tvrdnout a s paletkou se mi už nepracovalo dobře. Nakonec šla z domu a já si pořídila další Naked, tentokrát Smoky. Časem jsem zjistila že Smoky skoro vůbec nevyužívám, protože všechny její odstíny byly na denní líčení poměrně tmavé a to člověka přestane bavit. Po asi třech měsících jsem z ní nedostala to, co jsem chtěla a letěla z domu. Netvrdím že je špatná, jen mi nesedly její odstíny. Dlouhou dobu jsem dávala přednost jiným značkám a jiným paletám očních stínu až do dne, než přišla ona – Naked Cherry.

Trendy odstíny

Přiznejme si to! Naked Cherry má přesně ty odstíny, které hýbou aktuálními trendy a look s těmito barvami je zaručeně číslo jedna. Většina kosmetických firem, nejen těch velkých používá do svých paletek přesně tyto odstíny do červena. Mrzí mě, že často vidím ty stejné looky, k tomu to stejné obočí a stejnou nude rtěnku. Říkám si, jestli se tu nezastavila fantazie a nezvítězila komerčnost… I s poměrně stejnou škálou odstínů se dá vykouzlit jiný, zajímavější look, než vidíme na instagramu. Co myslíte?

Textura a výdrž stínů

Stíny jsou skvěle pigmentované a saténové. V paletce se nachází celkem 12 stínů, z toho 7 matných stínů a 5 třpytivých stínu se shimmerem. Matné stíny jsou hezky pigmentované a měkké, žádný z matných stínů není výjimkou. Třpytivé stíny se shimmerem jsou také skvělé, vysoce pigmentované, máslovité a na víčku hezky výrazné. Třpytivé stíny nanáším štětcem a s jejich intenzitou nemám sebemenší problém. Takže tady se to jednoznačně povedlo.

Stíny:

 • Hot Spot – matný slonovo/béžový stín (skvělý jako podklad pro líčení)
 • Caution – matná neutrální béžová (třeba do přechodu)
 • Bang Bang – třpytivá růžová se zlatým podtónem
 • Feelz – matný starorůžový stín (skvělý do přechodu oka)
 • Juicy – matný broskvový stín
 • Turn On – třpytivý béžový stín se zlatým podtónem
 • Ambitious – třpytivý měděný stín
 • Bing – matný fialový stín s růžovým podtónem
 • Devilish – matný švestkový stín
 • Young Love – třpytivý brusinkový stín
 • Drunk Dial – třpytivý burgundy stín
 • Privacy – matný hnědý stín

Moc se mi líbí její skladba barev, která se bude hodit na jakékoliv líčení, ať už denní/nebo večerní. Obsahuje v sobě spousty matných stínu v neutrálním podtónu, které využijete se zbytkem třpytivých stínů, aniž byste museli otvírat jinou paletku. Spousta paletek má v sobě krásné stíny, ale stejně s ní nemůžete cestovat, protože jim chybí neutrální stíny do přechodu víčka. Za což Cherry chválím. Obal je bytelný z tvrdého plastu a něco by měl určitě vydržet. „Prý“ by měly stíny vonět, ale já vůni třešní skoro vůbec necítím. Každopádně mi to vůbec nevadí. Jako v každé Naked paletce i zde najdeme oboustranný štěteček na stíny, který se dá k líčení použít „(ale já ho nikdy nepoužívám)“ + zrcátko. Cherry používám poměrně často, její odstíny nejsou jen podzimní záležitostí. Mám ji ráda a sahám po ní často. Pokud jste tedy váhali zda do ní jít, snad vám moje recenze trochu pomohla při rozhodování. 🙂

Jakou Naked jste zkoušeli vy? Dejte mi vědět do komentářů.

Děkuji za přečtení a zase příště čau!

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *