Nová kosmetika & paletky očních stínů // Nars Ignited // Too Faced Pretty Rich // Makeup Revolution Flawless + recenze a swatche

Pěkný den všem milovníkům nákupů kosmetiky. Schválně, kdo z vás taky tak moc ráda nakupuje kosmetiku? V dnešním článku vám ukážu pár nových přírůstků do mého kosmetického království (převážně paletky). Některé věci jsem dostala opožděně k Vánocům, nebo jen tak pro radost. Valnou část nové kosmetiky si ale většinou kupuji jak jinak, než sama:)… „Nechce mě náhodou někdo sponzorovat? (asi těžko)“ 🙂 Blížící se jaro je v beauty světě ve znamení novinek a limitovaných edicí. A že se s nimi zase jednou roztrhl pytel, člověk neví co potřebuje dřív. Vždycky si říkám, „no jo co když už to pak opravdu nebude, bude mě to mrzet že jsem si tak hezkou věc nepořídila“ Znáte to že ano? 🙂 Co je u mě nového, se dozvíte v dnešním článku.

Nars // Ignited Palette

Prvním přírůstkem do mé sbírky  je nová limitovaná edice paletky očních stínů Nars Ignited Eyeshadow Palette. V první řadě musím pochválit balení a design obalu. Nars obaly zkrátka umí udělat zajímavé a jedinečné. Líbí se mi jak jejich minimalistické obaly u stále kolekce – (bílé písmo, černá plocha), tak i jejich naprosto odlišná balení a design limitovaných edicí. Určitě si každý vzpomene na vánoční limitku třech stínu na tvář – Orgasm Infatuation (ach, stále se nad ní rozplývám)“. Paletka obsahuje celkem 12 očních stínů s matným, třpytivým a lesklým finišem. Obsahuje velice pěkné odstíny, které v jiných paletkách nemám, některé její odstíny jsou hodně specifické až unikátní.Stíny můžete použít jak na mokro, tak i na sucho, nebo s nimi na mokro můžete vytvořit i jemnou linku a vždy docílíte jedinečného efektu. Stíny odráží světlo a některé odstíny vypadají jako by byly opravdu „mokré“. Ráda je nosím i samostatně přes celé víčko, je to právě ve chvíli, kdy se mi nechce nic složitého vymýšlet, ale přitom chci na očích něco jedinečného a lichotivého k jakémukoliv odstínu rtěnky. Líbí se mi, že má v sobě i tři matné stíny od nejsvětlejšího po tmavší. Paletka je skladná, navíc s univerzálními odstíny a tím pádem se bude třeba skvěle hodit na cestování.Některé stíny malinko práší, ale není to nic strašného na co bych nebyla zvyklá. Tři matné stíny jsou hezky pigmentované a měkké, dobře se mi s nimi pracuje a slouží přesně tak, jak mají. Horní řada třpytivých stínů je pro mě ne moc využitelná, protože mi připadá, jako by neměly moc velkou intenzitu. Ostatní stíny jsou v pořádku, moc se mi líbí stín Fuse který je hezky měňavý, nebo stín Fired Up – který udělá parádu samostatně přes celé víčko. (Na obrázku je vidět, že stíny malinko opadávají.)Jedná se o limitku, takže pokud se vám líbí, měli byste jednat rychle. Paletka se bude hodit pro někoho, kdo nemá rád příliš výrazné líčení, protože je poměrně přirozená a univerzální + obsahuje převážnou část třpytivých stínů. Vykouzlíte s ní samozřejmě i výraznější looky, ale nečekejte žádná experimentování. Já s ní vytvořím poměrně dost podobné looky (což může být pro někoho nuda). V mé sbírce si ale zatím uplatnění našla a sahám po ní poměrně často.

Too Faced // Pretty Rich

Další novou paletkou v mé sbírce se stala opět limitka a to Pretty Rich Diamond Light od Too Faced. Paletka mě nejprve dost zaujala svým vizuálem, obal vypadá jako malá krabička pro princeznu. Má opravdu krásný a nápaditý design, uznávám že na cestování poněkud nepraktický, ale Too Faced ty obaly zkrátka umí a nepřestává mě překvapovat svoji hravostí a nápaditostí. Pokud jste milovníci a sběratelé paletek stínů, tato by vaším očím neměla uniknout.Paletka obsahuje celkem 16 očních stínu. Najdete v ní různé finiše a to: 4 glittrové stíny (čisté glitry a třpytky), 4 matné stíny (na ztrácení, podklad a k dočištění stínů) + 8 třpytivých/metalických stínů (hodí se třeba samostatně přes celé víčko). Co se týče kvality glittrových stínu jsou skvělé a unikátní, tedy až na stín Diamond Life (poslední na fotce) – ten je z celé „smečky“ bohužel nejslabším článkem a moc se mu nechce spolupracovat. Naopak Diamond Glitterati (druhý na fotce) je nádherný brusinkový stín, se kterým uděláte velkou parádu. Na tento stín jsem dělala jeden mini tutoriál na mém instagramu.Matné stíny v paletce jsou naprosto v pořádku, hezky se s nimi pracuje, jsou dost pigmentované a měkké – zde nemohu nic vytknout. Třpytivé/metalické stíny v paletce jsou na tom kvalitou – co se odstínu týče trochu rozdílné. Slabším stínem je popelavý šedý stín Silver Spoon, který není moc pigmentovaný a moc se mu nechce z paletky na štětec. Intenzity které s ním chci docílit, docílím jedině prstem a to není přece ono. I blankytně modrý stín s názvem Set The Jewel Tone bych si představovala o malinko pigmentovanější a sytější, intenzitu kterou potřebuji docílím jedině na mokro, nebo prstem – což mě u tak hezkého a výrazného stínu malinko mrzí. Naopak stín Higly Selective, nebo Filthy Rich jsou bombastické – syté, pigmentované a jedinečné odstíny.S paletkou jsem obecně – suma sumárum spokojená, sice v sobě obsahuje pár slabších stínů, ale to ji díky jiným jedinečným odstínům odpustím. Moc se mi líbí že obsahuje právě glitry se kterými se poslední dobou roztrhl pytel a já se s nimi chci naučit více pracovat. Protože když vidím ty nádherné looky co s ní holky/artistky dokážou vykouzlit, chci to umět také.

Makeup Revolution Ultra paletka 32 očních stínů Flawless

Moje historicky druhá paletka od Makeup Revolution, kterou jsem dostala od mé milované kolegyňky z práce Lenky. Paletka s názvem Flawless obsahuje celkem 32 očních stínů v neutrálních a přírodních barvách, myslím že přesně tyto barvy se u žádné ženy neztratí. Jen mi na první pohled přišlo, že jsou některé stíny stejné a že se opakují. Což je škoda, protože místo těch podobných stínů, tam mohly být jiné stíny.Pigmentace stínů je pro mě milým překvapením, protože je dost slušná. Ano, některé stíny jsou samozřejmě slabší, ale tak to bývá u všech paletek včetně těch dražších. Paletka obsahuje jak matné, tak lesklé a třpytivé stíny. Jedné co, tak si u stínu od Revolution nemůžu zvyknout na jejich texturu – přijde mi taková „jakoby vosková“.Stíny jsou ale hezky měkké a můj vnitřní pocit mi říká, že bych ji rozhodně měla vyzkoušet a otestovat podrobněji. Třeba si s ní sednout každé ráno po dobu jednoho týdne a dostat z ní to, co v ní možná je, ale já to nevidím. Určitě se můžete těšit na mini-tutoriál, kde vám ji představím více.

Štětce a stojánek na rtěnky

No a už se blížíme pomalu ke konci dnešního článku. Od kamarádek jsem dostala to, co se hodí každé kosmetické nadšenkyni. Sadu štětců s pouzdrem (výrobce neznámy :D), vypadají skvěle a určitě u mě najdou využití. V neposlední řadě si ke mě našel cestu i malý stojánek na rtěnky (organizér), do kterého jsem vložila část mé Mac rodinky, že jim to sluší?:)

A jsme na konci toho článku. Pokud vás více zajímají paletky Ignited a Pretty Rich, podívejte se na můj instagramový profil janahlouch – kde se můžete inspirovat nejen líčením, ale i ostatními kosmetickými typy.

Zaujala vás některá z paletek a jak jste na tom vy s limitkami? Tak  máte pocit, že to musíte mít?:)

Může se vám líbit

2 komentáře

  1. Ahoj Jani, hezký článek a díky za něj. Chtěla bych si koupit limitku Ignited od Nars a po tvé recenzi ji chci ještě víc:)). Doufám že bude na eshopu zase skladem.:(((

  2. I like rock bands! I really do! And my favourite rock band is Hootie & Blowfish! All band members has re-united to perform more than 50 concerts for their fans in 2019! To know more about Hootie&Blowfish in 2019 visit website Hootie and the Blowfish tour Saunt Paul. You won’t miss any performance in 2019 if you click on the link!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *