Souboj rtěnek & Yves Saint Laurent, Rimmel, Guerlain, Bourjois, nebo Revlon? Výsledek vás možná překvapí…

Pěkný den všem! Mám tu pro vás poměrně barevný a čistě rtěnkový článek, kdy jsem se pokusila otestovat různé rtěnky v různých odstínech a finiších a hlavně z různé cenové relace. Schválně myslíte si že pokud se jedná o high end kosmetiku, že musí být automatický lepší než třeba kosmetika z drogérie?… Já myslím že každá značka dekorativní kosmetiky má slabá, ale i silná místa a jsou určité produkty, ve kterých zkrátka vyniká. A jak dopadly rtěnky z různé cenové kategorie a s různými finiši? To se dozvíte v dnešním článku a mrkněte také na instagramové video zde, kde je všechny uvidíte pěkně na rtech.

1. MÍSTO & Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture // odstín 19 Le Fuchsia

Asi to nebude překvapení, ale cokoliv jsem zatím zkusila od Yves Saint Laurent na rty, to mi sedlo. Výjimkou není ani rtěnka z kolekce Pur Couture v odstín 19 Le Fuchsia, což je vysoce pigmentovaná rtěnka v elegantním černém balení s krásným třpytivým logem YSL. Rtěnka je opravdu vysoce pigmentovaná, stačí ji nanést na rty jedním tahem a je to. Rtům dodá nejen syté zabarvení, ale i hydrataci a antioxidační péči. Má jakoby krémovou texturu, takže se bude skvěle hodit i pro starší rty. Jemně se vpije do rtu a vydrží i drobné jídlo. Po větším jídle, již potřebuje upravit, ale to ji za tne komfort a neskutečně krásnou sytou barvu mile ráda odpustím. Za mě luxusní, komfortní a jedinečná rtěnka v mé sbírce, po které budu teď sahat velice často. Kdo miluje křiklavé, výrazné barvičky, rozhodně by mu neměla chybět!

Popis a benefity:

 • Skvělá pigmentace a intenzivní barva.
 • Hydratační, skvěle se bude hodit i pro starší rty.
 • Krémová textura.
 • Saténový finiš.
 • Bez zápachu.

2. MÍSTO & BOURJOIS Paris Rouge Edition Velvet // odstín 09 Fuchsia botté

Těsně za prvním místem se umístila rtěnka Paris Rouge Edition Velvet v odstínu 09 Fuchsia botté. Jedná se o čistě matnou rtěnku, která má však za mě trochu krémovou konzistenci, která zmatní až po nanesení na rty + intenzivní pigmentovaný odstín, opět stačí nanést jedním tahem a je to. Líbí se mi výběr odstínu který je poměrně bohatý a celá tato kolekce se skládá z 12 různých barevných nositelných, ale i zajímavých a extravagantních odstínů. Za pozornost stojí i aplikátor rtěnky, nebo-li hort rtěnky, který je jakoby vyříznutý do kulata, takže se hezky přizpůsobí vašim rtům a rtěnka se tím pádem hezky nanáší. Navíc i cena je velice příznivá, například na Elninu.cz – zde vás vyjde jen na 143 korun, což je skvělá cena.

Popis a benefity:

 • Skvělá pigmentace a intenzivní barva.
 • Skvělá cena.
 • Dlouhá výdrž.
 • Velký výběr odstínů.
 • Bez zápachu.

3. MÍSTO & Guerlain KissKiss Shaping Cream Lip Colour // odstín M330 Spicy Burgundy

Na třetím místě se zaslouženě umístila rtěnka od Guerlain z kolekce KissKiss Shaping Cream Lip Colour v odstínu M330 Spicy Burgundy. Jedná se o hezky červený odstín ve studeném podtónu. Taková ta typická červená alá Merlin Monroe, kterou by měla mít ve své výbavě každá žena bez rozdílu věku. Tato rtěnka má překrásný obal, působí hodně luxusně a stylově, ostatně jak jsme u značky Guerlain zvyklí. Textura rtěnky je hezky hladká, krémová a netáhne se po rtech. Je lesklá, hydratační a odstín skvěle intenzivní. Jediné co bych ji vytkla je to, že se poměrně rozmazává a rychle se ze rtů vytrácí. Chápu, je to lesklá typická „krémovka“, každopádně na nějakou větší událost bych si ji bála vzít, z toho důvodu, že mi nevydrží a hlavně že si ji budu muset stále kontrolovat, jestli mi ze rtů někam neutíká. Na běžné denní nošení, proč ne! Je komfortní, má krásný odstín a na rtech ji ani necítíte, jen ta výdrž mě trochu zamrzela.

Popis a benefity:

 • Skvělá pigmentace a intenzivní barva.
 • Hydratační záležitost (bude se skvěle hodit i pro starší rty, nebo pro ty, kteří nemají rádi matný finiš).
 • Obsahuje kyselinu hyaluronovou/mangové máslo/olej z myrhy.
 • Bez zápachu.

4. MÍSTO & Revlon Super Lustrous Creme // odstín 477 Black Cherry

Krémová, lehká, hydratační a pigmentovaná rtěnka – to je Super Lustrous Creme v odstínu 477 Black Cherry od Revlonu. Kterou dávám stejně jako Guerlain na třetí místo. Snadno se aplikuje na rty a hezky po nich klouže. Nosí se neuvěřitelně dobře, komfortně a pigment rtěnky se jako vpije do rtů, žádné usazování na suchých místech rtů, nic takového. Tento odstín je za mě skvělý právě pro podzim, ale vzít si ho můžete samozřejmě i kdykoliv jindy. Tyto odstíny jsou teď velice trendy a divili byste se kolik z vás by slušela.

Popis a benefity:

 • Skvělá pigmentace a intenzivní barva.
 • Krásná a bohatá švestkově fialová barva (ideální pro chladnější měsíce).
 • Velmi krémová textura a na rtech působí dosti hydratačně.
 • Má lesklý povrch.
 • Nemá lesk a žádný mráz; čistá krémová povrchová úprava (což je to, co se mi líbí).
 • Bez zápachu.

5. MÍSTO & Rimmel London The Only 1 Matte // odstín 110 Leader Of The Pink 

Rimmel London The Only 1 Matte v odstínu 110 Leader Of The Pink je krásná typický starorůžová barva, která je – co jsem si všimla i velice oblíbená, avšak mě bohužel zas tak nesedla. Rtěnka je dostupná celkem 15 různých barevných odstínech. Začneme obalem rtěnky, který má jakoby „architektonický“ design a rozhodně vypadá více high-end, než je cena. Rtěnka by měla být matná, ale to mi nepřipadá, za mě je spíš krémová. Hodně rychle se ztrácí ze rtů a zalézala mi do vrásek rtů, určitě nebude vhodná na příliš popraskané rty. Odstín se mi moc líbil, ale bohužel pro mě nebyla na rtech komfortní.

Rtěnky a jejich odstíny:Tak co říkáte na tento rtěnkový souboj? Máte doma některou z těchto značek, či odstínu? Nezapomeňte mi dát vědět.:)

PR https://www.parfemy-elnino.cz/

Může se vám líbit

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *