Jak vznikají „insta“ minutové tutoriály na líčení // na jakou techniku natáčím, kolik že to vlastně zabere času?

Krásný den! Do minutových tutoriálu na instagramu jsem se zamilovala na první dobrou. Fascinovalo mě, co všechno se dá za jednu minutu zvládnout, kéž by to tak rychle bylo i ve skutečnosti.. že? Dnešním článkem vás nechám nahlédnout do zákulisí. Dozvíte se na jakou techniku natáčím a co všechno je potřeba k tomu, aby jste tuto minutovou legraci mohli zvládnout také v pohodlí svého doma snadno a rychle.

Nejdůležitější je mít nápad

Proto aby jste mohli točit videa zaměřená na beauty, chce to mít nápad a myšlenku, co přesně chcete natočit a jak by to podle vás mělo vypadat. Doporučuji se podívat na zahraniční krásky, které to mají už poměrně zmáklé a každá z vás se od nich může inspirovat. Jen si dejte pozor, aby jste je nenapodobovaly do puntíku přesně, to pak vypadá blbě, snažte se být originální. Já se rozhodně netajím tím, že si chodím pro inspiraci třeba do zahraničí, nebo sbírám nápady všude kolem sebe. Kdyby to šlo, natáčela bych od rána do večera, ale bohužel to nejde. Každý den jsem v pracovním procesu, do toho dcera a kroužky a čas na natáčení prostě není.

„Svoje první video jsem točila tak, že jsem si přilepila telefon k oknu :)“

Začneme hezky popořádku, k tomu abyste mohli něco natáčet potřebujete logicky kameru, foťák, nebo telefon s fotoaparátem. Svoje první líčící video jsem točila přední kamerou mobilního telefonu značky Huawei. Jelikož jsem v té době neměla žádný stojan, ani stativ, jako praktická žena jsem si poradila a vyřešila to po svém. Mobilní telefon jsem přilepila k oknu, nebo zrcadlu lepící páskou. Po nějakém čase se ke mě dostal ring Light, což je stativ na kterém je připevněné kruhové světlo. Ring Light často ke své práci používají profesionální fotografové, nebo makeup artisti. Když jsem měla k dispozici stativ, začala jsem používat i můj digitální fotoaparát Olympus PEN PL7, což je lehoučký/kompaktní foťák s celokovovým tělem, který nejen skvěle vypadá, ale i fotí a natáčí. K fotoaparátu jsem si pořídila i objektiv též Olympus M.ZUIKO 45mm f/1,8 ET-M4518 – je to objektiv s ohniskem 45mm (ekv. 90mm), který je vhodný především na portréty. Je naprosto parádní třeba na focení líčení, je to takový můj mazel. Objektivy tedy střídám dle potřeby. Olympus Pen mám už třetím rokem a zatím jsem ho ani jednou nemusela opravovat, několikrát mi nehezky spadl na zem a stále žije. Za mě je to jeden z nejlepších fotoaparátu na trhu, ale Olympus se zdokonaluje a fotoaparáty vyvíjí dál, takže na trhu už najdete nejednoho novějšího bratříčka tohoto modelu.

Natáčet jsem zkoušela i na telefon a to konkrétně Iphone8, ale ten obraz není tak hezký jako právě u klasického fotoaparátu. Pokud jste tedy bloggerka nebo jen milujete líčení a rádi fotíte, bude lepší zainvestovat právě do kvalitního a správného fotoaparátu přesně pro vaše potřeby.

Stativ/Ring Light

Jak už jsem zmínila, ze začátku jsem si lepila telefon izolepu k oknu, nebo na zrcadlo. Tomu všemu bylo díky bohu konec až tehdy, kdy se ke mě dostal stativ a Ring Light v jednom. Ulehčí vám život a uleví vašim nervům. Můžete s ním udělat krásné fotky, třeba i za pomoci časovače, který si ve fotoaparátu nastavíte. Nepotřebujete tak nikoho druhého a na všechno si vystačíte sami. Staviv je k natáčení videi jedna z nejdůležitějších věcí. Na trhu najdete jak ty levné kousky, tak i ty pro profesionály.

Průběh natáčení

Když už máte vše potřebné co se výbavy týče, můžete se do toho pustit. Natáčení jednoho tutoriálu mi většinou zabere cca 30-50 minut. Záleží pro jak náročný makeup se zrovna rozhodnu. Většinou z každého líčícího kroku natáčím 1 – 2  minutu, tzn. když si dělám jako první makeup – natočím 1 minutu z jeho nanášení. Kdybych měla točit celé líčení, tak mě to stříhání asi moc bavit nebude. Čím méně materiálu ke stříhání máte, tím méně stříhání. Důležité je natáčet to, co je podstatné aby diváci viděli, nějaký smysluplný postup make-upu, nebo ukázka to, co prezentuji, jak to vypadá a jak se to na pleti chová.

Stříhání videí a aplikace ke stažení

Když je líčení hotové, vezmu každou minutu z každého kroku a jdu na stříhání. Protože videa stříhám v telefonu (Iphone8), je nejprve důležité je přetáhnout z fotoaparátu do telefonu. Bohužel tohle trvá z celého procesu nejdéle, třeba hodinu a půl. Když mám videa v telefonu vyberu si můj oblíbený program VivaVido – kde záběry stříhám. Samozřejmě najdete další skvělé aplikace na stříhání videí, je spousta aplikací jak zpoplatněných, tak zdarma. Záleží na každém co pro něj bude lepší a v čem se bude lépe orientovat. Já jich ze začátku vyzkoušela také několik, než jsem si vybrala.

A publikujeme

Když je video v programu sestříhané, může se publikovat. Vidíte, že na tom není nic složitého. Je to zábava!

Tak co, vyzkoušíte to také? Dejte mi vědět do komentářů.

Pěkný den!

 

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *