Thajská kosmetika a masáže & moje návštěva v masážním salónu Sen Sawan

Ahoj všem! Po delší době jsem tu zase s novým článek. Venku je už podzimní počasí v pravém slova smyslu, dříve se stmívá a my tak máme více času zachumlat se doma pod deku a odpočívat. Dnes to bude takový pohodový článek o mé první zkušenosti s masáží a thajskou kosmetikou.Díky Instagramu a mému beauty blogu, se čím dál častěji potkávám se zajímavými lidmi, zkouším různé novinky a poznávám i pro mě nové značky. Nedávno mě na Instagramu oslovila firma Thajská kosmetika a masáže, která sídlí u nás v Brně na Vídeňské ulici s číslem popisným 68. Byla jsem se tam již třikrát podívat a vždycky jsem byla nadšená z krásných prostorů a atmosféry, která v salónu byla a je.

Moje první opravdová masáž v životě.

Může se zdát, že jsem „sto let za opicemi“, že jsem ještě v životě nebyla na masáži, chtěla jsem jí, ale! V dnešní době máme na trhu tolik různých druhu masáží, nespočet masážních salónu, různé ceny, profesionály i neprofesionály, že jsem zkrátka nevěděla kam jít a co je pro mě vlastně nejvhodnější. Pro moji první masáž v salónu Sen Sawan jsem se rozhodla také díky tomu, protože jejich masérky studovaly ve své rodné zemi Thajsku a to přímo v chrámových školách v Bangkoku. Mají tedy cit pro thajské masáže a nepostradatelné vědomosti o anatomii lidského těla a masérských technikách. Což mohu potvrdit i já, masérka která mě masírovala byla profesionálem hned od prvního doteku na mou pokožku. Přesně věděla, kde to mám „opotřebené“ 🙂 a hezky to konkrétní místo promasírovala.

Můžete si vybrat hned z několika druhů masáží jako jsou třeba:

  1. Tradiční thajská masáž celého těla 60min/90 min/120 min
  2. Thajská Aroma olejová masáž celého těla  60min/90min/120min
  3. Thajská olejová masáž celého těla 60min/90min/120min
  4. Thajská masáž rozehřátým kokosovým tukem 60min/90min
  5. Thajská masáž horkými bylinnými balíčky 90min/120min

Také můžete využít cenově zvýhodněné masáže pro dvě osoby. Já zvolila Thajskou olejovou masáž celého těla, která byla naprosto famózní. Sami si u příchodu vyberte ze čtyř druhů olejů (Tee Tree, levandule, čokoláda, pomeranč), který na vás bude následně aplikován. Já si vybrala Tee Tree, protože mi evokuje čistotu a krásně voní. Moje 90 minutová masáž utekla jako voda a já se po ní cítila jako znovuzrozená. Proč?

„Protože Thajská masáž je léčebná akupresurní metoda a práce na energetických drahách spojená s protažením těla. Tato metoda se v Thajsku praktikuje již po celá staletí, tradice masáží je předávána z generace na generaci. Do Thajska se dostala spolu s budhismem zhruba před 2.500 lety.“

Kosmetika THANN

Co je vlastně THANN?

„THANN je první značka kosmetiky oprávněná používat extrakty Nano Shiso (získané z listů Shiso – Perila křovitá) jako klíčovou složku produktů péče o pleť.

Listy Shiso se již po staletí používají jako důležitá součást léčivých produktů tradiční orientální bylinné medicíny. Působí jako silný přírodní konzervační prostředek. Shiso obsahuje perilla aldehyd, o kterém je prokázáno, že má tisícinásobně silnější účinky než Jitrocel kopinatý. Listy Shiso jsou bohaté na vápník, železo, fosfor, obsahují velké množství chlorofylu a vitaminy A, B2 a C.“

Navíc řada THANN obsahuje i další krásné vůně z řad: RICE, aromatic wood, oriental eseence, eden breeze, sea foam. Doporučuji se podívat na stránku www.thajska-kosmetika.cz, kde se o každé této řadě dozvíte více, případně hned můžete něco vyzkoušet, protože zde najdete i e-shop.

No a co jsem pro vás z řady THANN testovala já?

Thajská detoxikační jílová maska Thann

Jestli jsem se na něco z balíčku těšila nejvíce, tak to byla právě detoxikační maska THANN, která obsahuje kaolin, který je bohatý na živiny a japonský jíl z oblasti Tanakura, který absorbuje toxiny a hloubkově čistí póry. V neposlední řadě maska obsahuje také extrakty z růže a okurky, které zklidňují pleť a rýžový olej, který poskytuje pleti výživu. Maska má nádhernou sametovo/krémovou texturu. Je to jako nejjemnějí bahýnko na pleť. Krásně vonní čistotou a na pleti dělá doslova zázraky. Hodí se i na podrážděnou, citlivou pleť se sklony k akné, kdy podráždění pleťi zklidní a dodá ji výživu a hydrataci. Jsem z ní nadšená a každá koruna za ni se rozhodně vyplatí. Tomu říkám rozmazlovat svoji pleť.

Thajské mýdlo ve tvaru rýžového zrna Thann Aromatic Wood

Mýdlo Aromatic Wood je dalším kouskem z luxusní kosmetiky THANN, kterou jsem vyzkoušela. Na první pohled vás určitě zaujme jeho tvar, který připomíná rýžové zrno. Jedná se o deodorační mýdlo Aromatic Wood, které detoxikuje pokožku a zanechává ji oživenou a důkladně vyčištěnou. Tohle zázračné mýdlo obsahuje i esenciální oleje z rýžových otrub a rostlin, pomerančový olej obsahující přírodní ovocné kyseliny, které pronikají do kůže a působí v živých buňkách. Navíc obsahuje olej z muškátového ořechu, skořice a hřebíčku, díky kterým se stimuluje prokrvení pokožky. Pokožka je tedy projasněná a správně hydratovaná.

Thajský vlasový detoxikační šampon Thann Aromatic Wood

Tady jsem byla trochu zklamaná, protže jsem měla velká očekávání. Thajky mají obecně krásné dlouhé a husté vlasy a znát jejich tajemství krásných vlasů by nebylo vůbec špatné. Tady však kamarádi nebudeme. Detoxikační šampon Thann Aromatic Wood je vlasový šampon obohacen o hydratační pšeničné proteiny a rostlinné éterické oleje. A tady bude možná ten háček. Obecně nemůžu mít v šamponu jakýkoliv olej, protože mi v tomto případě mastí vlasy. Zkoušela jsem mu dávat šanci vícekrát, ale bohužel nám to neklape. Podle mě bude skvělý proto ty, kteří mají suché vlasy a tolik se jim nemastí, jako mě. Co se týče pozitiv, šampon krásně voní, protže obsahuje muj milovaný pomeranč, konkrétně tedy pomerančové éterické oleje.

Thajský sprchový gel Thann Aromatic Wood

U thajského sprchového gelu budu zase naopak chválit. Sprchový gel THANN Aromatic Woos je speciálně vyvinutý pro optimalizaci pokožky s přirozenou rovnováhou hydratace, pro jemnou, čistou a zdravou pokožku. Základem je 100% botanický derivát obohacený o přínosné rostlinné éterické oleje. Citrusové oleje obsahující přírodní alfa-hydroxykyseliny (tzv. ovocné kyseliny – pronikají do kůže a působí v živých buňkách) projasňují a zvláčňují pokožku. Olej z muškátového oříšku stimuluje prokrvení pokožky a má antiseptické vlastnosti. Tohle je uvedeno v popisu výrobku a musím souhlasit, že je skvělý. Používám ho i na svoji dcerku, která se chválí i jeho nádhernou citrusovou vůni. Hezky pokožku umyje a cítím ho na sobě i druhý den, což je skvělé.

Masážní salón Sen Sawan určitě stojí za to, ho navštívit. Najdete ho na uluci Vídeňská 277/68, 639 00 Brno – Štýřice. 

To by bylo pro dnešní článek všechno. Vy mi nezapoměnte dát vědět, jestli se už někdy zkoušeli thajskou masáž, nebo thajskou kosmetiku.

Krásný den!

PR

Může se vám líbit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *